KONST / Litografier / Färglitografi 13636135
nr 1363 6135
Färglitografi
Wassily Kandinsky, efter. "Variegation in the triangle / Bauhaus". Monogramsignerad i trycket. Färglitografi efter komposition från 1927, Grohmann 273. Motivet: ca 49x36 cm
Utrop:
3.000 kr
Såld:
7.400 kr
måndag 30 november 2020
kl 18:38:28
2.000 kr
2.800 kr
4.200 kr
3.600 kr
3.800 kr (Budbetjänt)
4.400 kr
6.200 kr
5.000 kr
5.200 kr (Budbetjänt)
5.400 kr
5.600 kr (Budbetjänt)
6.200 kr
6.200 kr (Budbetjänt)
7.200 kr